menu MENU

cena69.000 PLNNETTO


library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Funkcjonalne kontenery mieszkalne

RED2012-05-01Wyświetlenia: 8274 Posty: 0Zdjęcia: 0
Często dzisiaj słyszy się o kontenerach mieszkalnych. Są one bardzo popularne i często wykorzystywane. Największe zapotrzebowanie jest w miejscach, gdzie mieszkają ludzie, których sytuacja materialna zmusza do tego, aby zamieszkać w takim kontenerze. Gminy coraz częściej wykupują kontenery mieszkalne w zastępstwie dla konkretnych osób za mieszkania socjalne. Warto podkreślić, że takie kontenery sprawdzają się wówczas doskonale, ponieważ są one odpowiednio wyposażone do tego, aby w nich z powodzeniem zamieszkać. W zależności od potrzeb możemy zakupić kontenery o różnych powierzchniach. Warto podkreślić, że spełniają one rolę niejako pomieszczenia hotelowego. Takie kontenery prezentują się bowiem bardzo estetycznie. W takim właśnie miejscu znajduje się zarówno węzeł sanitarny, jak i część mieszkalna, która z powodzenie może być podzielona na kuchnię i pokój gościnny.

Warto podkreślić, że taki kontener możemy urządzić według własnego uznania. Na ścianach możemy zdecydować się na panele czy też listwy wykończeniowe, a na podłodze położyć dywan lub też funkcjonalną wykładzinę. Wcale mieszkanie w kontenerze nie jest gorsze od typowego mieszkania socjalnego. W dużej mierze jest to tańsze rozwiązanie z korzyścią dla wszystkich mieszkających. Takie kontenery mieszkalne sprawdzają się bardzo często w przypadku wszelkiego rodzaju klęsk żywiołowych, które niejednokrotnie mają miejsce. Wówczas rodziny mają się gdzie podziać i żyją w naprawdę dobrych warunkach. Jeżeli chodzi o typowe wymiary takich kontenerów, to przede wszystkim jest to około siedem metrów kwadratowych, ale można spotkać zarówno mniejsze, jak i większe modele. Konstrukcja jaką posiada konkretne kontenery mieszkalne zazwyczaj składa się z spawanych ram jeżeli chodzi o podłogę. Jest ona zazwyczaj zrobiona z ocynkowanej blachy trapezowej. Ocieplana jest ona natomiast zawsze wełną mineralną o dosyć dużej grubości, aby zimno nie przenikało przez podłogę. Wszystkie elementy konstrukcyjne takiego kontenera, czyli również stropodach oraz słupy wszelkiego rodzaju są pokryte powłokami antykorozyjnymi, aby były w ten sposób rzeczywiście odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Taki kontener posiada także bardzo funkcjonalne odprowadzanie wody deszczowej, aby nie powodowała ona zawilgocenia kontenera. Jest to bardzo ważny aspekt zapewniający komfort jego użytkowania. W takim kontenerze mamy także wspomniany stropodach, który wykonany jest także z ocynkowanej blachy, a także płyt wiórowych. Również ta część musi zostać odpowiednio zabezpieczona przed zimnem, dlatego też w tym miejscu także stosowana jest wełna mineralna o odpowiedniej grubości. Także bardzo ważnym elementem w takim kontenerze są oczywiście ściany zewnętrzne, które wykonane są z lakierowanej blachy i odpowiednio ocieplane w dużej mierze styropianem. Podobnie jest w przypadku ścian wewnętrznych. Takie kontenery mieszkalne mają także specjalnie wykonane dobrej jakości drzwi. Są one również wykonane z najlepszej jakości stali dla jak najlepszego zadowolenia z użytkowania. W kontenerze tego typu nie może oczywiście również zabraknąć odpowiedniej instalacji elektrycznej wraz z oświetleniem, a także przydatnymi wtykowymi gniazdami. Jeżeli chodzi o ogrzewanie, to w takim kontenerze trzeba nastawić się na grzejniki elektryczne, które jednak są energooszczędne, dlatego też nie musimy się wówczas obawiać dużych rachunków za ogrzewanie.

Kontener taki nie może się także obyć bez odpowiedniej klimatyzacji i wentylacji, bowiem inaczej mogłaby gromadzić się w nim wilgoć niszcząca ściany i będąca niebezpieczną dla zdrowia osób tam mieszkających. W szczególności w pomieszczeniu sanitarnym musi się znajdować odpowiedni wentylator elektryczny. Wszystkie kontenery mieszkalne podłączone zostają zawsze do odpowiedniej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kanalizacyjne rury wykonane są z najlepszej jakości materiałów, najczęściej właśnie PCV. Jeżeli chodzi o wyposażenie pomieszczeń sanitarnych w takim kontenerze, to należy tutaj wymienić przede wszystkim toaletę i umywalkę. W takim kontenerze znajduje się także oczywiście kabina prysznicowa i podgrzewacz wody. W wielu kontenerach w wyposażeniu możemy jeszcze znaleźć lustro oraz uchwyt na toaletowy papier. To zależy jednak od modelu poszczególnego kontenera. Ważne jest również wyposażenie kuchni. Znajduje się tu zawsze zlewozmywak oraz kuchenka elektryczna. Oczywiście nie może zabraknąć także lodówki do przechowywania żywności. Wszystko to oferuje nam właśnie kontener mieszkalny. Nie ulega więc wątpliwości, że kontenery mieszkalne są rzeczywiście bogato wyposażone i w pełni nadają się do zamieszkania. Warunki są na tyle komfortowe, że nie ma w zasadzie na co narzekać. Bardzo często więc dzisiaj są owe kontenery w wielu wypadkach wykorzystywane. To dobrze, że znalazła się tego typu alternatywa. Dzięki temu wiele rodzin może mieć dach nad głową. W kontenerach jest naprawdę ciepło. Można je doskonale i kreatywnie urządzić, jak każde tradycyjne mieszkanie.

ID: 179

chevron_left