menu MENU

library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Kontenery w transporcie towarów wrażliwych

RED2013-02-12Wyświetlenia: 5470 Zdjęcia: 1
Kontenery są najbardziej istotne w transporcie towarów z miejsca na miejsce, szczególnie w przypadku produktów wrażliwych i delikatnych. Kontenerów spełniające międzynarodowe normy są niezbędne w międzynarodowym handlu i transporcie tych towarów. Tradycyjne metody przesyłania towaru nie są już stosowane przez międzynarodowych przewoźników z powodu wyższych odsetek szkód wynikających z niekorzystnej ekspozycji i braku ochrony ładunków. Międzynarodowy transport delikatnych elementów wiąże się z mniejszymi szkodami, jakich możemy się spodziewać, bo elementy są umieszczane wewnątrz pojemników i pokryte tekturą lub polistyrenową osłoną dla ochrony. W przypadku świeżych produktów lub produktów spożywczych dostarczanych za pomocą wysyłek międzynarodowych, umieszcza się je w kartonach i polistyrenowych materiałach opakowaniowych, które będą chronić je przed uszkodzeniem. Tak postępuje się również w przypadku elektronicznych produktów pakowanych w osłony polistyrenowe czy poduszki powietrzne.


Agregat umieszczony w każdym kontenerze podłączony do dowolnego standardowego gniazda sieciowego, pozwala na zachowanie twojego towaru w świeżości na czas bliżej nieokreślony, czy w magazynie czy w podjazdach. Dodatkowo, większość takich pojemników posiada baterie, które wystarczają na ochładzanie kontenera do 72 godzin i mogą naładować się w ciągu zaledwie czterech godzin, co czyni je idealnym narzędziem do transportu towarów w bardzo specyficznych temperaturach podczas każdej części łańcucha dostaw.

2. Temperatura, wilgotności i jej kontrola.

Najbardziej oczywistą korzyścią wynikającą z chłodzenia przy użyciu kontenera jest jego zdolność do regulowania warunków wnętrza pojemnika, pomimo odmiennego klimatu zewnętrznego. Pojemniki te mogą utrzymywać tak niskie temperatury, jak dwadzieścia stopni poniżej zera do ponad stu stopni Celsjusza. Niektóre towary, takie jak meble, drewno, lub cygara zazwyczaj pęcznieją i kurczą się, gdy wilgotność powietrza zaczyna się wahać. Może to spowodować, że niektóre włókna rozkładają się szybko. Wszystkie regulatory ogrzewania i chłodzenia, to urządzenia, które są umieszczone na zewnątrz pojemnika, więc obsługującemu magazyn lub kierowcy nie będzie przeszkadzać odgłos działającego urządzenia.

Wysoki poziom wilgotności, wysoka temperatura i cisza, mogą stworzyć idealne warunki dla pleśni i wzrostu grzybów. Ponadto w celu sterowania temperaturą, każda jednostka posiada również zespół wentylatorów, dzięki którym powietrze krąży wewnątrz kontenera. To sprawia, że ​​praktycznie niemożliwych jest, aby Państwa towar został zaatakowany przez jakiegokolwiek rodzaju szkodniki bakteryjne lub grzybicze.

3. Ochrona załadunku i rozładunku.

Ostateczną korzyścią tych specjalistycznych kontenerów jest to, że znacznie łatwiej jest przystąpić do załadunku i rozładunku z tego prostego powodu, że kontenery mogą być umieszczone bezpośrednio na ziemi. W porównaniu z przyczepą, która wymaga użycia rampy, jest to o wiele lepsze w zapobieganiu przypadkowych upadków i wycieków towarów lub zranienia pracowników.


Można znaleźć całą gamę różnych typów kontenerów na sprzedaż w internecie, które są powszechnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i osoby fizyczne do wysyłki, magazynowania i celów biurowych. Kontenery te są to uniwersalne pojemniki, które są nie tylko wykorzystywane do celów przewozowych, ale również do stałego przechowywania rzeczy osobistych przez określony okres czasu. Co więcej, wiele osób wystawia kontenery na sprzedaż, to świetna okazja, aby włączyć je do swoich osobistych miejsc pracy takich jak studio sztuki, biura, itp.


ID: 199

powrót chevron_left